Mezoterapia - leczenie skóry głowy

lekarze specjaliści > Mezoterapia > Mezoterapia - leczenie skóry głowy

Specjaliści Radzą

Mezoterapia - leczenie skóry głowy

Mezoterapia skóry głowy to zabieg, któremu możesz poddać się w zaciszu gabinetu kosmetycznego. Wskazaniami do jej zastosowanie jest wyraźne wypadanie włosów spowodowane na skutek ubogiej diety, słabego krążenia, a w przypadku kobiet także zmian hormonalnych w okresie ciąży bądź też laktacji. Ponadto mezoterapia przynosi pożądane efekty w wypadku łysienia androgenowego oraz łysienia plackowatego.
Łysienie androgenowe – czyli tak zwane łysienie typu męskiego. To zdecydowanie najczęściej spotykana (bowiem aż w 95% przypadków), przyczyna utraty włosów u mężczyzn. Łysienie androgenowe uzależnione jest od czynników genetycznych i choć na chorobę cierpieć mogą zarówno kobiety jak i mężczyźni, to jednak spotykane jest ono na ogół właśnie w przypadków Panów. Do pierwszych, męskich objawów występowania tego typu choroby jest fakt utraty znacznej ilości włosów zwłaszcza w kątach czołowych głowy, a więc potoczne zwane „zakola”.
Łysienie plackowate – o ile w przypadku łysienia typu androgenowego znane są przyczyny choroby, o tyle w wypadku łysienia plackowatego trudno jednoznacznie zdefiniować powód występowania choroby. Łysienie plackowate objawia się obecnością przejściowych, a niekiedy niestety również trwałych, ognisk wyłysienia. Choroba jest jednak dolegliwością dość rzadko spotykaną, gdyż dotyka ona mniej więcej 2% zgłaszających się do dermatologa przypadków. Dotknąć może ona jednak niemal każdego człowieka, bez względu na płeć czy też na wiek.
Powracając jednak do tematu mezoterapii. Sam zabieg oparty został na technice wstrzyknięcia w głąb skóry aktywnych substancji mających na celu stymulację procesów regeneracyjnych włosów pacjenta. Praktyce zabiegu dokonywać powinien lekarz przy pomocy specjalnego pistoletu lub też metodą manualną przy pomocy strzykawki wyposażonej w cieniutką igłę. A jakich rezultatów możesz spodziewać się po zabiegu? Zabiegi mają na celu przede wszystkim regenerację, wyraźne odżywienie oraz wzmocnienie włosów. Tym samym zahamowany zostaje proces wypadania nadmiernej ilości pasm, jak również dochodzi do stymulacji wzrostu nowych włosów. Aby jednak uzyskać satysfakcjonujące wyniki terapii, najlepiej byś rozpoczął terapię już w pierwszych dniach pojawienia się niepokojących objawów. Nie licz jednak na natychmiastowe, pojawiające się już po jednorazowo przeprowadzonym zabiegu, rezultaty. Mezoterapia powinna bowiem zostać rozłożona na dwa etapy. Pierwszym z nich jest tak zwana „faza uderzeniowa kuracji”. Oznacza to, iż pacjent poddawany powinien zostać zabiegowi jeden raz w przedziale od 10 do14 dni przez okres najbliższych dwóch miesięcy. Drugim etapem jest natomiast „faza utrwalająca efekty” zwana również „fazą pielęgnacyjną”. Ten etap terapii polega na przeprowadzeniu jednego zabiegu miesiącu przez okres wahający się od 3 do nawet 6 miesięcy.
Zalety zabiegu
Oprócz zalet oczywistych, a więc wyraźnej poprawy stanu Twoich włosów, omawiana terapia niesie za sobą także szereg innych, korzystnie wpływających na Twój organizm czynników. Ta naturalna, nie chirurgiczna metoda, w istocie znana i praktykowana jest w Europie już od wielu lat. W skórę Twojej głowy zostaną więc wstrzyknięte liczne substancje odżywcze takie jak między innymi dekspantenol, minoksydyl, oligoelementy, krzemionka organiczna, witaminy czy też leki przeciwzapalne.
Koszt zabiegu
Sam zabieg nie należy może do najtańszych, niemniej jednak zważywszy na koszty innych, mających na celu regenerację struktury włosów terapii, nie należy od również do najdroższych. Jednorazowy koszt przeprowadzenia mezoterapii to wydatek wahający się w granicach od 250 do nawet 500zł.

Mezoterapia

 

Polityka prywatności i polityka wykorzystania plików "cookies":

Drogi Użytkowniku, Telewolt sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych i na podstawie uzasadnionego interesu przetwarza na tej stronie pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony internetowej oraz do celów analitycznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie tutaj.

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl