Mezoterapia odżywia i odmładza skórę

lekarze specjaliści > Mezoterapia > Mezoterapia odżywia i odmładza skórę

Specjaliści Radzą

Mezoterapia odżywia i odmładza skórę

Zabieg umożliwia wtłoczenie w skórę substancji aktywnych dobranych do jej potrzeb. Głębokość przenikania aplikowanych substancji, a co za tym idzie, szybkość uzyskiwanych efektów będzie jednak zależna od tego, na jaki rodzaj zabiegu się zdecydujemy. Jedną z najskuteczniejszych metod walki z upływającym czasem, jest zabieg mezoterapii igłowej, polegający na aplikowaniu w skórę właściwą substancji aktywnych za pomocą cienkich igieł (można też wykorzystać do tego roller lub specjalny pistolet), którymi wykonuje się nakłucia, dzięki czemu substancje te wnikają w głębokie warstwy skóry właściwej, a nawet docierają do tkanki podskórnej pomijając barierę naskórkową, przez którą dość ciężko przenika większość kosmetyków. Preparaty podawane są w niewielkich dawkach, dość gęsto obok siebie. Zabieg jest bezpieczny i mało inwazyjny, a efekty widoczne są już po 1 zabiegu. Jednak jak większość zabiegów, tak i ten wymaga powtarzania. Częstotliwość wykonywania zabiegów dostosowywana jest do osiąganych efektów terapii u danej osoby. Zazwyczaj terapia rozpoczyna się od 3-4 zabiegów co 14 dni, następnie wykonuje się 2 zabiegi w odstępie miesięcznym, potem zabieg podtrzymujący co 3 - 6 miesięcy.

Główną zaletą zabiegu jest skuteczność w procesie rewitalizacji skóry twarzy i ciała, wypadania włosów, redukcji cellulitu oraz rozstępów i trwałe efekty tych zabiegów. Wśród wad zaś należy wymienić odczucie dyskomfortu lub lekkiego bólu w trakcie nakłuwania (o ile wykonuje się zabieg bez znieczulenia), zaczerwienienie skóry, niewielki obrzęk utrzymujący się do kilku godzin po zabiegu oraz możliwość powstania wybroczyn czy siniaków w miejscu wkłuć, które mogą utrzymywać się nawet kilka dni po zabiegu.

Ważne jest, aby pamiętać, żeby na kilka dni przed zabiegiem wcierać w skórę preparat z witaminą K, który uszczelnia naczynia krwionośne, zapobiega krwawieniom wewnętrznym, działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Na 2 tygodnie przed zabiegiem należy także odstawić aspirynę.

Jak przy większości zabiegów, tak i w tym przypadku, dla uzyskania wyraźnych i utrzymujących się dłuższy czas efektów należy wykonać serię zabiegów – ilość i częstotliwość jest uwarunkowana stanem skóry czy okolicą poddaną zabiegowi oraz wiekiem klienta.

W naszym salonie wykorzystujemy m.in. takie preparaty jak:
1. CYTOCARE 516 lub STRETCHCARE - skóra twarzy i ciała,
2. RRS HA Eyes - okolice oczu tzw. „kurze łapki”,
3. Hair Care – skóra głowy (regeneracja włosów).

Preparat Cytocare 516 stosowany podczas zabiegu mezoterapii polecamy tym osobom, którym zależy na głębokim nawilżeniu oraz działaniu przeciwzmarszczkowym, ponieważ w skład tego preparatu wchodzą takie substancje jak: kwas hialuronowy, witaminy, nieorganiczne sole i aminokwasy. Zastosowanie Cytocare 156 daje efekt głębokiego nawilżenia i regeneracji oraz rewitalizacji skóry, pobudza ją do produkcji kolagenu, dzięki czemu poprawia się jej napięcie i gęstości, a co najważniejsze – spłycają zmarszczki.
Jeśli jednak w danym przypadku skóra potrzebuje bardziej liftingu i rozjaśnienia niż nawilżenia w naszym salonie zastosujemy preparat StretchCare, który ma właściwości silnie liftingujące oraz rozjaśniające przebarwienia. Dzięki wchodzącym w skład preparatu takim składnikom aktywnym jak: kwas hialuronowy, DMAE (dimetyloaminoetanol), witamina B5 (Biotyna) oraz cynk i miedź, efektem zabiegu jest zdecydowana poprawa napięcia skóry, uzyskanie efektu liftingu, rozjaśnianie przebarwień. Zawarte w preparacie substancje aktywne dostarczone skórze podczas zabiegu chronią ją także przez działaniem wolnych rodników, które z kolei odpowiadają za proces starzenia się skóry. Wynikiem przeprowadzonego zabiegu jest pobudzenie metabolizmu komórek skóry, zwiększenie syntezy kolagenu i elastyny poprzez co następuje spłycenie zmarszczek oraz blizn potrądzikowych. Następuje także poprawa elastyczności oraz jędrności i nawilżenia skóry.

Zabieg można stosować także na skórę ciała np. w przypadku chęci ujędrnienia skóry biustu czy w likwidacji rozstępów - jako jedna z najskuteczniejszych metod spłycania rozstępów. Zabieg poprawia mikrokrążenie, przyspiesza proces spalania tłuszczów (lipolizy).

W naszym salonie wykonujemy mezoterapię nie tylko skóry twarzy, szyi i dekoltu czy biustu, ale również skóry głowy, dbając o włosy naszych klientów. W terapii regeneracji włosów stosujemy preparat HairCare, który silnie odżywia skórę głowy, a tym samym cebulki włosa oraz stymuluje wzrost włosa dzięki takim składnikom aktywnym jak: aminokwasy (Arginina, Cysteina, Glutamina, Glicyna, Ornityna), cynk czy witaminy z grupy B. Tak dobrane składniki poprawiają również strukturę włosa, spowalniają ich wypadanie oraz regulują wydzielanie sebum, co zapobiega przetłuszczaniu się włosów oraz nawrotom łupieżu, gdyż odbudowywane jest spoiwo międzykomórkowe. Zabieg ten szczególnie polecamy osobom cierpiącym na łysienie androgenowe i plackowate.

Na zabiegi zapraszamy osoby:
• które chcą działać profilaktycznie w kwestii powstawania zmarszczek i starzenia się skóry – głównie twarzy, okolic oczu, szyi i dekoltu
• u których skóra jest szara, zmęczona, odwodniona, zniszczona działaniem słońca
• u których obserwuje się zwiotczenie skóry na pozostałych partiach ciała
• u których występują blizny potrądzikowe
• które borykają się z rozstępami
• borykające się z cellulitem
• walczące z osłabionymi cebulkami włosowymi oraz wypadaniem włosów, a także cierpiącym na łysienie androgenowe i plackowate.
Należy jednak pamiętać także o przeciwwskazaniach do zabiegu którymi są: uczulenia i alergie na którąś z substancji czynnych wprowadzanych podczas zabiegu, okres karmienia piersią, ciąża, stany zapalne skóry (szczególnie opryszczka, aktywny trądzik) w miejscu zabiegowym, przyjmowanie preparatów przeciwzakrzepowych oraz Aspiryny w ciągu 7 dni przed zabiegiem, choroby krwi (małopłytkowość), doustna terapia pochodnymi witaminy A (retinoidów) np. Roaccutane, Izotek, Curacne – do 6. miesięcy przed zabiegiem, choroby nowotworowe, cukrzyca (zwłaszcza niewyrównana), skłonność do bliznowacenia. Nie należy także wykonywać zabiegu u osób, których skóra źle toleruje iniekcje, w szczególności należy uważać przy wykonywaniu zabiegu na skórze naczyniowej ze względu na zwiększone ryzyko powstania zasinień po zabiegu oraz zwłóknień. Nie zaleca się również wykonywania zabiegu w trakcie miesiączki.

Mezoterpia

 

Polityka prywatności i polityka wykorzystania plików "cookies":

Drogi Użytkowniku, Telewolt sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych i na podstawie uzasadnionego interesu przetwarza na tej stronie pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony internetowej oraz do celów analitycznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie tutaj.

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl