Mezoterapia restylane skinboosters - głębokie nawilżanie skóry

lekarze specjaliści > Mezoterapia > Mezoterapia restylane skinboosters - głębokie nawilżanie skóry

Specjaliści Radzą

Mezoterapia restylane skinboosters - głębokie nawilżanie skóry

Kosmetyki stosowane zewnętrznie nie zawsze przynoszą ulgę skórze, a na pewno nie odżywią jej tak skutecznie jak profesjonalne zabiegi medycyny estetycznej. Mezoterapia to najlepsze rozwiązanie dla osób, które pragną na długo zachować wygląd młodej, promiennej i zadbanej skóry.

Co dzieje się z naszą skórą latem?
Wzmożona ekspozycja na promieniowanie UV i działanie wolnych rodników pogłębia fotostarzenie skóry, włókna kolagenu i elastyny ulegają uszkodzeniu, a elastyczność skóry zmniejsza się. Niedobór lipidów w warstwie rogowej naskórka oraz brak lub obniżenie zdolności wiązania i zatrzymywania w jej warstwach wody sprawiają, że nasza skóra szczególnie latem staje się sucha i bardziej podatna na uszkodzenia. Jednak możemy temu skutecznie zapobiegać, dogłębnie nawilżać i odżywiać skórę, a nawet osiągnąć efekt tzw. miękkiego liftingu. Dlatego w tym okresie szczególnie dobrym rozwiązaniem jest zabieg mezoterapii igłowej.

Skuteczna rewitalizacja skóry – mezoterapia
Zabiegi mezoterapii stanowią świetną metodę profilaktyczną przeciw starzeniu się skóry i można je traktować jako dobrą inwestycję dla niej na przyszłość. Mezoterapia poprawia nawilżenie skóry, wyrównuje jej koloryt i likwiduje oznaki zmęczenia na twarzy. Oprócz tego stymuluje komórki skóry do regeneracji, tym samym dyskretnie poprawiając jej napięcie. Zabiegi te pomagają osiągnąć świetlistą skórę w sposób naturalny, wygładzając ją i nawilżając od wewnątrz.

Czym jest Restylane Skinboosters różni się od innych mezoterpii?
Zabiegi Skinboosters to skuteczna alternatywa dla zabiegów mezoterapii niestabilizowanym kwasem hialuronowym. Preparat ten zawiera stabilizowany kwas hialuronowy, dzięki czemu jego działanie jest skuteczniejsze, intensywniejsze, a efekty zabiegu trwalsze (nawet do kilku miesięcy). Stabilizowany kwas hialuronowy to miękka, podobna do żelu substancja o właściwościach higroskopijnych (chłonąca wodę), która zapewnia nawilżenie głębokich warstw skóry w leczonym obszarze. Zabieg Restylane Skinboosters można więc nazwać „lepszą mezoterapią”. Po zabiegu twarz wygląda na wypoczętą, gładką i zadbaną, skóra zyskuje długotrwałe nawilżenie, elastyczność, jędrność oraz blask. Wysoką skuteczność koncepcji Restylane Skinboosters potwierdzają liczne badania kliniczne i setki tysięcy zabiegów wykonanych na całym świecie.

Na czym polega zabieg?
Zabieg polega na podaniu preparatu Restylane Skinboosters do głębokich warstw skóry za pomocą igły lub kaniuli. Podajemy zazwyczaj od 1 ml do 2 ml preparatu w leczonym obszarze. Istotne jest to, że po zabiegu nie pozostają ślady pod postacią pęcherzyków jak po mezoterapii tradycyjnej. Restylane Skinboosters jest praktycznie bezbolesny i tuż po zabiegu można normalnie funkcjonować.

Dla kogo przeznaczone są zabiegi?
Restylane Skinboosters to wielozadaniowe preparaty, które można zastosować:
- U kobiet i mężczyzn z każdym typem skóry
- U osób z młodszą lub bardziej dojrzałą skórą
- Na twarzy, ustach, szyi, dłoniach i dekolcie
- U osób, które pragną poprawić strukturę swojej skóry np. osoby z bliznami po trądziku bądź z foto-uszkodzeniami skóry po opalaniu lub korzystaniu z solarium

medserwis.pl

Czy zabiegi są bezpieczne?
Tak. Kwas hialuronowy ma zastosowanie w preparatach kosmetycznych oraz medycznych. Restylane Skinboosters opracowane zostały w oparciu o doświadczenie z wypełniaczami Restylane, po 16 latach badań i ponad 20 milionach zabiegów, począwszy od 1996 roku. Skuteczność, mechanizm działania i długoterminowe bezpieczeństwo kwasu hialuronowego zostały potwierdzone w badaniach klinicznych.

Obszary, na których można wykonywać zabiegi, obejmują:
- twarz
- dłonie
- usta
- dekolt
- szyję

Czy SKINBOOSTERS można łączyć z innymi terapiami?
Tak. Restylane Skinboosters mogą być stosowane samodzielnie bądź w połączeniu z innymi terapiami estetycznymi. Państwa lekarz pomoże w wyborze preparatów oraz ustali harmonogram leczenia, tak by osiągnąć możliwie najlepsze wyniki.

Czy potrzebne są szczegółowe przygotowania przed zabiegiem?
Należy informować lekarza o:
- Aktualnie przyjmowanych lekach (takich jak aspiryna lub leki przeciwkrzepliwe)
- Chorobach immunologicznych
- Alergiach
- Wcześniej zastosowanych terapiach estetycznych
- Ciąży lub fakcie karmienia piersią

Wskazówki po zabiegu
Może pojawić się zaczerwienienie skóry lub niewielkie siniaki w miejscach, na których był wykonany zabieg. Zazwyczaj zmiany te ustępują po kilku dniach, choć w nielicznych przypadkach mogą utrzymywać się kilka tygodni.

Zalecenia:
- Unikać nakładania makijażu na skórę bezpośrednio po zabiegu
- Stosować lekki makijaż w celu pokrycia wszelkich zmian po upływie około 24 godzin
- Stosować okład chłodzący w celu zmniejszenia obrzęku
- Unikać nadmiernej ekspozycji na słońce lub ekstremalnie niskie temperatury przynajmniej do czasu ustąpienia początkowego obrzęku/zaczerwienienia

Kiedy zauważymy różnicę w wyglądzie skóry?
Rezultaty podania Restylane Skinboosters są widoczne już po pierwszym zabiegu. Skóra nabiera elastyczności, odzyskuje nawilżenie i wyraźnie poprawia się jej struktura. Dobrze jest wykonywać zabieg w serii, co 3-4 tygodnie, osiągniemy wtedy najbardziej zmaksymalizowany efekt. Ilość zabiegów powinna być dobrana indywidualnie przez lekarza ze względu na kondycję skórę pacjenta.

medserwis.pl
Dr Marta Tazbir absolwentka Uniwesrytetu Medycznego w Łodzi. Ogólnopolski trener certyfikowany z zakresu podawania produktów z Rodziny Restylane oraz Radiesse. Trener w warszawskim centrum szkoleniowym medycyny estetycznej – Ollie, gdzie realizowane są jej autorskie programy szkoleń z zakresu zastosowania nowoczesnych technik anti-aging (osocze bogatopłytkowe, hydroksyapatytu wapnia). Od 2006r czynnie zajmuję się medycyną estetyczną, która jest jej pasją. W Łodzi prowadzi własną działalność medyczną. Specjalizuje się w laseroterapii oraz w zabiegach z zakresu szeroko pojętej medycyny estetycznej. Jest zwolenniczką terapii łączonych i stosowania nowoczesnych technik w medycynie estetycznej. Szczególnie zainteresowana problemem nadmiernego wypadania włosów oraz skojarzonym leczeniem różnego rodzaju defektów skórnych, oraz zaawansowanymi terapiami anti-aging. Swoje umiejętności w zakresie medycyny estetycznej doskonaliła pod okiem wybitnych ekspertów w kraju i za granicą.

Mezoterapia

 

Polityka prywatności i polityka wykorzystania plików "cookies":

Drogi Użytkowniku, Telewolt sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych i na podstawie uzasadnionego interesu przetwarza na tej stronie pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony internetowej oraz do celów analitycznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie tutaj.

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl