Mezoterapia skutecznie nawilża skórę

lekarze specjaliści > Mezoterapia > Mezoterapia skutecznie nawilża skórę

Specjaliści Radzą

Mezoterapia skutecznie nawilża skórę

Zabiegi mezoterapii dedykowane na twarz , szyję , dekolt mają w zależności od składu, nawilżyć, ujędrnić skórę lub dać efekt niewielkiego wypełnienia zmarszczek. Najczęściej stosowane są celem poprawienia kolorytu skóry, nawilżenia oraz rewitalizacji. Głównym składnikiem mieszanek nawilżających jest kwas hialuronowy. Ostatnio w zabiegach mezoterapii stosowane są koktajle których składnikiem jest osocze bogatopłytkowe. Preparat jest uzyskiwany z własnej krwi , a po odpowiednim przygotowaniu i aktywacji podawany pacjentowi. Dochodzi wtedy do stymulacji mezenchymalnych komórek macierzystych przez płytkowe czynniki wzrostu. Zabieg ma ma celu bardzo intensywną odnowę komórek skóry, stymulację kolagenu, regenerację.
Zabiegi mezoterapii na owłosioną skórę głowy działają na mieszek włosowy poprawiają jakość włosów, powstrzymują wypadanie, stymulują odrastanie owłosienia. Stosowane jest tu oprócz preparatów witaminowych oraz kotajli substancji stymulujących osocze bogataopłytkowe. Ma ono za zadanie poprawić ukrwienie mieszka włosowego, odżywi go, zmniejszyć wypadanie i zastymulować odrost włosów.
Zabiegi na ciało mają za zadanie ujędrnienie i poprawę struktury skóry. Są często stosowane w celu redukcji cellulitu oraz modelowania sylwetki. Można je kojarzyć z zabiegami termoterapii oraz innymi zabiegami stymulującymi wykonywanymi przy pomocy techniki radiofrekfencji, ultradźwięków czy zabiegów laserowych
Zabiegi mezoterapii wykonywane są seriami najczęściej po 3 w serii. Odstęp czasu pomiędzy zabiegami wynosi od 2 tygodni do miesiąca. Po kilku miesiącach wskazane jest zastosowanie serii przypominającej.
Skuteczność zabiegu mezoterapii można zwiększyć poprzedzając ją peelingiem chemicznym dobranym do rodzaju skóry. Peeling ma za zadanie usunąć warstwę naskórka i tym samym przyspieszyć i poprawić penetracje zaaplikowanego metoda mezoterapi preparatu.
Przeciwskazaniem do zabiegu są stany zapalne i ropne skóry, alergie, cukrzyca. Zaleca się odstawienie przed zabiegiem leków zmniejszających krzepliwość krwi (np. aspiryny)
dr Ilona Jaworska - lekarz alergolog

Mezoterapia

 

Polityka prywatności i polityka wykorzystania plików "cookies":

Drogi Użytkowniku, Telewolt sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych i na podstawie uzasadnionego interesu przetwarza na tej stronie pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony internetowej oraz do celów analitycznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie tutaj.

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl