14

Mezoterapia - Mezoterapia - jaki rodzaj mezoterapii wybrać

MEDserwis.pl > Mezoterapia >Mezoterapia - jaki rodzaj mezoterapii wybrać

Mezoterapia - jaki rodzaj mezoterapii wybrać

Wraz z wiekiem skóra się starzeje, wiotczeją włókna kolagenowe i elastyny, zmniejsza się poziom nawilżenia a zwiększa ilość wolnych rodników. To wszystko ma wpływ na powstawanie zmarszczek. Proces ten jest nieuchronny. Czy można coś zrobić, aby proces ten spowolnić? Otóż tak, można. O ile w codziennej pielęgnacji nie jesteśmy w stanie dostarczyć skórze odpowiednich składników odżywczych w odpowiedniej ilości ponieważ przenikanie tych składników do głębszych warstw skóry blokuje warstwa rogowa naskórka, to za pomocą zabiegów kosmetycznych jest to możliwe. Dzięki zabiegowi pory skóry otwierają się, a do jej wnętrza przez błonę komórkową aż do wnętrza komórki wprowadzone zostają substancje aktywne. Dzięki czemu skóra zostaje odżywiona, dotleniona oraz pobudzona do wytwarzania kolagenu i elastyny. Dzięki zabiegowi mezoterapii skóra jest zregenerowana, nawilżona, ujędrniona i wygładzona. Zabieg ten można też wykonywać w okolicach oczu w celu zredukowania „kurzych łapek”.
Zadaniem tego zabiegu jest wtłoczenie w skórę substancji aktywnych dobranych do potrzeb danej skóry. Głębokość przenikania stosowanych substancji, a co za tym idzie, szybkość uzyskiwanych efektów będzie jednak zależna od tego, na jaki rodzaj mezoterapii się zdecydujemy. Występuje mezoterapia bezigłowa, mikroigłowa i igłowa. Czym się różnią i na czym polega zabieg?

Mezoterapia mikroigłowa

Preparaty są wprowadzane za pomocą specjalnych rollerów, które posiadają wiele cieniutkich igiełek o odpowiedniej, do potrzeb skóry klienta, długości. W zależności od długości igły nakłucia mogą sięgać od warstw powierzchownych do nawet warstw głębokich skóry. W wyniku tych nakłuć fibroblasty zostają pobudzone do regeneracji i tworzenia macierzy międzykomórkowej, co z kolei prowadzi do pobudzenia produkcji kolagenu i elastyny. W wyniku zabiegu poprawia się mikrokrążenie i dotlenienie tkanek, co w konsekwencji prowadzi do wzrostu napięcia skóry, zmniejszenia blizn potrądzikowych, a nawet rozstępów.
Zabieg można wykonywać bez znieczulenia, o ile długość igieł jest niewielka, przy dłuższych igłach zaleca się zastosowanie znieczulenia. Skóra może po zabiegu być zaróżowiona (po zabiegu wykonanym rollerem o krótkich igiełkach) lub zaczerwieniona a nawet mogą wystąpić podkrwawienia lub siniaki (po zabiegu z rollerem o igłach dłuższych).
Zabieg jest polecany dla osób, które chcą zredukować zmarszczki, poprawić kontur twarzy, jędrność i elastyczność skóry, zmniejszyć blizny potrądzikowe, rozstępy i zredukować cellulit. Należy jednak pamiętać, że w przypadku osób z aktywnym trądzikiem, trądzikiem różowatym, u których występują stany zapalne i alergiczne skóry, liczne brodawki i znamiona zabiegu nie należy wykonywać. Zabieg nie może być również wykonywany u kobiet w ciąży. W ciągu pierwszych 2- 3 dni po zabiegu nie powinno się stosować preparatów natłuszczających na obszar poddany zabiegowi np. olejków czy tłustych kremów). Nie należy wystawiać skóry poddanej zabiegowi na działanie promieni słonecznych oraz UV
Zabieg należy wykonać w serii około 4-8 zabiegów raz w tygodniu.

Mezoterapia igłowa

Polega na aplikowaniu w skórę właściwą substancji aktywnych za pomocą nakłuć dzięki czemu substancje te wnikają w głębokie jej warstwy , a nawet docierają do tkanki podskórnej. Zabieg może być wykonywany na kilka sposobów:
1. za pomocą igły i strzykawki , dzięki czemu możliwe jest wprowadzenie większej ilości preparatu w miejsca szczególnie tego potrzebujące np. głębokie zmarszczki,
2. za pomocą specjalnego pistoletu, który pozwala na podanie jednakowej ilości preparatu w obrębie całej partii skóry poddawanej zabiegowi,
3. za pomocą tzw. rollera z mikroigłami, który pozwala na dokonanie ok. 500 tys. mikrokanałów w ciągu 5 minut. Nałożony następnie koktajl pielęgnacyjny na skórę, zapewnia głęboką penetrację substancji w głąb skóry.
Główną zaleta mezoterapii igłowej jej skuteczność w procesie rewitalizacji skóry, wypadaniu włosów, redukcji cellulitu oraz rozstępów i trwałe efekty zabiegu. Wśród wad zaś należy wymienić odczucie dyskomfortu lub lekkiego bólu w trakcie nakłuwania (o ile wykonuje się zabieg bez znieczulenia), zaczerwienienie skóry niewielki obrzęk utrzymujący się do kilku godzin po zabiegu oraz możliwość powstania wybroczyn czy siniaków w miejscu wkłuć, które mogą utrzymywać się nawet kilka dni po zabiegu (w przypadku zastosowania rollera wybroczyny i siniaki nie występują.

Zabieg ten wskazany jest u osób:
• które chcą działać profilaktycznie w kwestii powstawania zmarszczek i starzenia się skóry – głównie twarzy, okolic oczu, szyi i dekoltu – w wyniku przeprowadzonego zabiegu pobudzony zostaje metabolizm komórek skóry, zwiększona zostaje synteza kolagenu i elastyny, następuje spłycenie zmarszczek, poprawa elastyczności oraz jędrności skóry.

Mezoterapia

 

Aktualności

Jak skutecznie usuwać blizny sposobami domowym więcej

Bądź piękna z BONA DEA - sprawdź jakie okazje przygotowaliśmy dla Ciebie w tym miesiącu! więcej

Lekarska Spółdzielnia Profesorsko-Ordynatorska zaprasza pacjentów na konsultacje i badania! więcej

Pantomogram – co warto wiedzieć o badaniu? więcej

Badania prenatalne dla kobiet więcej

Powiększanie piersi – najważniejsze informacje więcej

Plastyka piersi – czy warto się na nią zdecydować? więcej

Nowoczesna stomatologia – jak dbać o zdrowie jamy ustnej więcej

Dermatologiczne rozwiązania najczęściej występujących problemów skóry więcej

Rezonans magnetyczny Warszawa - bez skierowania, bez kolejki w Centrum Medycyny Sportowej. więcej

Tomografia komputerowa Warszawa - prywatnie w Centrum Medycyny Sportowej w Warszawie więcej


Nowości ze świata medycyny

medycynaestetyczna bona dea

Czy wiesz, że...

Zobacz również

Apteki

Domy opieki

Szpitale w Polsce

Dodaj placówkę do bazy

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl